Warsztaty chóru „Rybałci” - zdjęcie 1

W poniedziałek 26.03.2018 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Radwanicach odbyły się warsztaty chóralne, w których uczestniczyli członkowie chóru „Rybałci” działającego przy Szkole Podstawowej w Radwanicach.

Tematem warsztatów była problematyka wokalna oraz wymowa i dykcja w oparciu o ćwiczenia N. Vaccaia .Chórzyści pracowali również nad emisją głosu i „otwarciem wokalnym”.

Warsztaty poprowadziła pani dr Barbara Tritt - pedagog śpiewu, wykładowca Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Podyplomowych Studiów Emisji Głosu na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu, od 2009 organizatorka Warsztatów Artystycznych dla dzieci i młodzieży organizowanych przy współpracy z wieloma instytucjami w Polsce, laureatka wielu nagród i wyróżnień.

Warsztaty odbyły się w ramach Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska” .