17.12.2017 roku w sali widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu odbył się Koncert Chórów Szkolnych Projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska Regionu Wielkopolski Zachodniej pt. „Wanda Chotomska w wierszu i w piosence”
W koncercie zaprezentowało się 15 zespołów. Koncert rozpoczął się wspólnym wykonaniem pieśni „Dajcie dzieciom słońce”, do której muzykę napisał Andrzej Słowikowski. Chórami dyrygował sam kompozytor.
Chór Szkoły Podstawowej „Rybałci” pod dyrekcją Aleksandry Stramy wykonał pieśń „U babci jest słodko”.
Chór „Rybałci” w Rawiczu - zdjęcie 1
Na zakończenie koncertu dyrygenci Projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska pod dyrekcją Jowity Augustyniak wykonali pieśń do słów W. Chotomskiej z muzyką Włodzimierza Korcza „Rozkołysz pieśnią świat”.
Po koncercie chórów szkolnych odbył się XXVIII Wielkopolski Przegląd „Śpiewamy Kolędy i Pastorałki”, w którym również wziął udział chór „Rybałci”.
Gratulujemy chórowi udanego występu życząc samych sukcesów w Nowym Roku.
[JPG - 136 KB] [JPG - 136 KB] [JPG - 96 KB] [JPG - 117 KB] [JPG - 95 KB] [JPG - 96 KB] [JPG - 79 KB] [JPG - 77 KB]