Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach w ramach programu „Infrastruktura domów kultury 2017” zakończył realizację zadania pt. „Efektywna edukacja kulturalna”, na które otrzymał środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 43 tys. zł, czyli prawie 80 % kosztów. [PNG - 129 KB]

Ze środków Gminy Radwanice odświeżono trzy pomieszczenia Gminnego Ośrodka Kultury, czyli salę multimedialną, plastyczną i muzyczną, a w ramach zadania zostały zakupione sprzęty.
Odnowiona pracownia plastyczna została wyposażona w stoły, krzesła, szafy oraz sztalugi. Dzieci w wolnych chwilach mogą malować na ścianie, która została pomalowana specjalną farbą kredową.  Dodatkowo, zamontowano zlew, więc dzieciom już nie straszne nawet najbardziej brudzące techniki plastyczne. Do sali muzycznej zakupione meble, pulpit do nut oraz wysokiej klasy instrument klawiszowy, na którym dzieci uczą się gry podczas indywidualnych zajęć. Instrument jest wykorzystywany również podczas koncertów organizowanych z różnych okazji. W GOKu powstała również nowa pracownia – multimedialna. Pomieszczenie wyposażono w meble oraz ekran i projektor, dzięki czemu sala może służyć jako miejsce szkoleń i spotkań.
Nowoczesne wyposażenie sal pozwoliło wprowadzić wysokie standardy lokalowe i podwyższyć jakość świadczonych usług w zakresie upowszechniania i udostępniania kultury w Gminie Radwanice. Sprzęt jest wykorzystywany podczas codziennych zajęć oraz warsztatów, zarówno przez dzieci, osoby starsze, jak i seniorów. Realizacja zadania przyniosła wiele nowych możliwości, z których nie tylko GOK w Radwanicach z pewnością skorzysta.
Zadanie realizowane było w ramach programu „Infrastruktura domów kultury 2017”.
[PNG - 223 KB] [PNG - 225 KB] [PNG - 256 KB]