26.04.2024 r. odbyły się Ogólnopolskie Warsztaty Chórmistrzowskie dla dyrygentów programu Akademia Chóralna — Śpiewająca Polska, których tematem była „Technika otwarcia i jej wpływ na jakość brzmienia chóru dziecięcego”. Warsztaty prowadziła dr Barbara Tritt znakomita wokalistka, pedagog w dziedzinie wokalistyki i chóralistyki. Miło było nam gościć dyrygentów z województwa wielkopolskiego, lubuskiego oraz dolnośląskiego. W warsztatach uczestniczył również chór Rybałci działający przy Domu Kultury w Radwanicach. Młodzi chórzyści z wielkim zaangażowaniem pracowali nad prawidłowym oddechem, dykcją emisją głosu oraz nad interpretacją utworów. Zarówno dzieci jak i dyrygenci obserwujący warsztaty mogli poznać metody pracy z chórem dziecięcym, które w inspirujący sposób przekazała dr Barbara Tritt.

Warsztaty chórmistrzowskie w Domu Kultury w Radwanicach. - zdjęcie 1

Warsztaty chórmistrzowskie w Domu Kultury w Radwanicach. - zdjęcie 2