19 kwietnia w Domu Kultury w Radwanicach odbyło się sentymentalne spotkanie pt. „Sokolniczanie na Dolnym Śląsku”. Program był podróżą do czasów naszych przodków, którzy 100 lat temu zamieszkiwali przedwojenną wieś Sokolniki pod Lwowem. Na skutek przesiedleń wielu Sokolniczan zamieszkała tereny Radwanic i okolic. Prelekcję na temat tradycji, zwyczajów i codziennego życia mieszkańców wsi wygłosiła dr Małgorzata Michalska – adiunkt w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Wrocławskiego. Rodzinnymi wspomnieniami z uczestnikami prelekcji podzielil się równiez Pan Krzysztof Niewiadomski, ktorego dziadkowie przybyli na ziemie Radwanickie właśnie z Sokolnik. Muzycznego akcentu wydarzeniu nadał duet Old Cover, który wykonał na scenie Sali Widowiskowej Domu Kultury w Radwanicach kresowe przeboje. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się również z kadrami przedstawiającymi Sokolniki koło Lwowa i ich mieszkańców w obiektywnie przedwojennych i wojennych fotografów. Wystawie towarzyszyły rozmowy, dyskusje, nie zabrakło również łez wzruszeń ponieważ na niektórych fotografiach przybyli goście mogli rozpoznać swoich przodków. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w wydarzeniu i iście rodzinną atmosferę.