18 marca w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się oficjalne zakończenie konkursu pt. „Najpiękniejsza kartka wielkanocna” oraz Kiermasz wielkanocny.

Oficjalne zakończenie konkursu pt. „Najpiękniejsza kartka wielkanocna”, wystawa pokonkursowa oraz Kiermasz wielkanocny - relacja - zdjęcie 1

W pierwszej edycji konkursu plastycznego na kartkę świąteczną wzięło udział 116 mieszkańców Gminy Radwanice. Swoje prace mogły złożyć zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli - najmłodszy uczestnik miał 3 lata, a najstarszymi byli seniorzy.
Jury miało niezwykle ciężkie zadanie, bo kartki wielkanocne były bardzo pomysłowe i piękne. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców w czterech kategoriach wiekowych:
Kategoria I - przedszkolaki i klasy „0” szkół podstawowych
  • I miejsce – Pola Trygar (4 lata)
  • II miejsce – Miłosz Titikowski (4 lata)
  • III miejsce – Martyna Anczykowska (5 lat)
  • wyróżnienie – Milan Filiczkowski (4 lata)

Kategoria II − klasy I-IV szkoły podstawowej
  • I miejsce – Oliwia Chodak (9 lat)
  • II miejsce – Milena Titikowska (10 lat)
  • III miejsce ex aequo – Alicja Rakuś (9 lat)
  • III miejsce ex aequo – Bartek Pulkowski (7 lat)
  • wyróżnienie – Hanna Kałużka (kl.IV)
  • wyróżnienie – Karol Zawis (kl.IV)
  • wyróżnienie – Zofia Piwowarska (8 lat)
  • wyróżnienie – Jakub Piotrowski (9 lat)
  • wyróżnienie – Mikołaj Ratka (9 lat)
  • wyróżnienie – Hubert Seternus (7 lat)

Kategoria III – klasy V-VIII szkoły podstawowej
  • I miejsce – Martyna Stępień (14 lat)
  • II miejsce – Urszula Piwko (12 lat)
  • III miejsce ex aequo – Mikołaj Kałużka (kl. VII)
  • III miejsce ex aequo – Magdalena Piotrowska (12 lat)
  • wyróżnienie – Roksana Dąbrowska (13 lat)

Kategoria IV – młodzież i osoby dorosłe
  • I miejsce – Wioletta Cirka (os. dorosła)
  • II miejsce – Katarzyna Fefczak (os. dorosła)
  • III miejsce – Natalia Struska (os. dorosła)

Laureaci zostali nagrodzeni wspaniałymi nagrodami, które wręczył Wójt Gminy Radwanice Pan Paweł Piwko oraz Dyrektor GOK Renata Piasecka-Friczka. Ponadto, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.
Serdecznie dziękujemy sponsorom:
  • Wójt Gminy Radwanice
  • Studio Echo
  • Schod-Styl. Pracownia Artystyczna - Grzegorz Górecki
  • Kwiaciarnia Radwanice - Anna Bąbol
  • sklep Hydromont Radwanice
  • Rezon. Sklep z art. dla plastyków w Głogowie.
Wszystkie nadesłane na konkurs prace znajdują się na WYSTAWIE POKONKURSOWEJ, którą można podziwiać w GOKu do 8 kwietnia (poniedziałek- piątek w godz. 8.00-17.00).

Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach zorganizował w tym dniu również Kiermasz Wielkanocny, na którym zaprezentowali się lokalni i regionalni rękodzielnicy z Gminy Radwanie oraz gościnnie panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Chocianowca. Na stoiskach można było zakupić różnorodne dekoracje świątecznej,  tj. palmy, jajka, kurczaki, króliki, koszyczki, świeczki itp. Wszystko ręcznie wykonane, oryginalne i niepowtarzalne.
Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach.

[JPG - 125 KB] [JPG - 110 KB] [JPG - 139 KB] [JPG - 147 KB] [JPG - 168 KB] [JPG - 157 KB] [JPG - 141 KB] [JPG - 154 KB] [JPG - 133 KB] [JPG - 137 KB] [JPG - 162 KB] [JPG - 135 KB] [JPG - 111 KB] [JPG - 183 KB] [JPG - 163 KB] [JPG - 222 KB] [JPG - 199 KB] [JPG - 135 KB] [JPG - 135 KB] [JPG - 197 KB] [JPG - 172 KB] [JPG - 180 KB] [JPG - 175 KB] [JPG - 197 KB] [JPG - 119 KB] [JPG - 142 KB] [JPG - 119 KB] [JPG - 164 KB] [JPG - 140 KB] [JPG - 140 KB] [JPG - 135 KB] [JPG - 148 KB] [JPG - 144 KB] [JPG - 134 KB] [JPG - 140 KB] [JPG - 139 KB] [JPG - 134 KB] [JPG - 134 KB] [JPG - 141 KB] [JPG - 118 KB] [JPG - 116 KB] [JPG - 140 KB] [JPG - 125 KB] [JPG - 133 KB] [JPG - 136 KB] [JPG - 136 KB] [JPG - 136 KB] [JPG - 122 KB] [JPG - 165 KB] [JPG - 153 KB]   [JPG - 353 KB] Oficjalne zakończenie konkursu pt. „Najpiękniejsza kartka wielkanocna”, wystawa pokonkursowa oraz Kiermasz wielkanocny - relacja - zdjęcie 53 konkurs Najpiękniejsza kartka wielkanocna wyniki