19 maja 2017 roku w Radwanicach odbyło się XVII Spotkanie Kombatantów i Osób Represjonowanych Powiatu Polkowickiego.

Na uroczystość przybyli  samorządowcy gmin powiatu, służby mundurowe, liczna grupa kombatantów, a także młodzież. Podczas spotkania nie zabrakło podziękowań, odznaczeń i medali. Prezes Dolnośląskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i BWP we Wrocławiu przyjechał specjalnie, aby wręczyć Kombatanckie Krzyże Zwycięstwa: Markowi Tramś  Staroście Polkowickiemu, Burmistrzowi Polkowic Wiesławowi Wabikowi, oraz Bernardowi Nowakowi.
Po wprowadzeniu sztandaru, odegraniu warszawianki i hymnu państwowego, wszystkich przybyłych przywitali gospodarze tegorocznego Zjazdu: Wójt Gminy Radwanice - Pan Paweł Piwko, Starosta Powiatu Polkowickiego – Pan Marek Tramś oraz Dyrektor Gimnazjum w Radwanicach – Pani Stanisława Trzeszcz.
[JPG - 3.61 MB]
Oprawę artystyczną uroczystości przygotowała i wykonała młodzież, rodzice oraz grono pedagogiczne Gimnazjum. Dodatkową atrakcją był koncert zespołu ludowego „SWOJACY” prowadzonego przez Panią Aleksandrę Stramę (instruktora muzycznego Gminnego Ośrodka Kultury w Radwanicach).
Ponadto, na terenie przed Gminnym Ośrodkiem Kultury odbył się pokaz sprzętu wojskowego z 23. Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca i Jednostki Saperów z Głogowa. Mieszkańcy, w tym dzieci i młodzież, tłumnie odwiedzili wystawę.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły  udział w przygotowaniu uroczystości.