"Być jak Konopnicka" - zdjęcie 1

Gminny Ośrodek Kultury już od października bieżącego roku zaprasza mieszkańców do udziału w projekcie „Być jak Konopnicka” . Zadanie polega na organizacji wydarzeń promujących twórczość Marii Konopnickiej, w odniesieniu do 180 rocznicy urodzin pisarki. Tę jedną z najwybitniejszych pisarek w historii literatury polski na mocy uchwały Sejmu RP uhonorował patronką 2022 roku. Przy współpracy z Partnerami zadania odbędą się warsztaty z wykorzystaniem  nowoczesnej technologii animacji poklatkowej, warsztaty i wieczór czytelniczy przy współudziale ambasadora ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" - Artura Barcisia, spektakl teatralny "O Sierotce Marysi i siedmiu krasnoludkach" oraz nieszablonowe działania plastyczne. Działania w obrębie projektu mają wymiar edukacyjny, międzypokoleniowy, angażujący szeroką grupę odbiorców: dzieci, młodzież ich rodziców, dziadków oraz dorosłych przedstawicieli lokalnych instytucji.

„Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

"Być jak Konopnicka" - zdjęcie 2

byc-jak-konopnicka5