Już w najbliższą sobotę to jest 27 lipca Parafia w Jakubowie i Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zapraszają na "Koncert muzyki organowej i kameralnej Ziemi Głogowskiej 2024". Wydarzenie odbędzie się o godzinie 17:00 po Uroczystej Mszy Świętej Odpustowej. Nie od dziś wiadomo, że Camino de Santiago jest jednym z bardziej znanych szlaków dla Chrześcijańskich pielgrzymów i historia tej trasy sięga czasów średniowiecza. Muzycy, którzy wykonają dla nas koncert pod tytułem "El Camino. Muzyczna Droga Świętego Jakuba" poprowadzą nas przez historyczną ziemię Śląską, aż po Francję kończąc na półwyspie Iberyjskim. Niesamowite przeżycia i muzyczne doznania zapewnią nam:

Julietta González – Springer – sopran / kastaniety / perkusja

Małgorzata Zuchowicz – organy

Marek Skrukwa – viola da gamba / deklamacja

Koncert w Jakubowie jako projekt Towarzystwa Ziemi Głogowskiej dofinansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Powiatu Polkowickiego i Gminy Radwanice.

Zapraszamy Serdecznie.

Koncert Organowy "El Camino Muzyczna Podróż Świętego Jakuba" 27 Lipca  godz.: 17:00, Sanktuarium w Jakubowie - zdjęcie 1